Hakkımda

Atalarım Kırımdan İstanbul’a göç etmişlerdir. 1800’lü yıllardan beri İstanbul da yaşamaktayız. Evli ve iki çocuk babasıyım. Dünya insanlarını çok seviyorum. Bu yüzden her türlü toplumu yerinde görmek, izlemek, geleneklerini ve kültürlerini tanımak için elimden geldiğince seyahat etmeye çalışıyorum.

Çok yoğun geçen iş hayatımı geride bırakarak eşim ile birlikte bu gezileri yapıyorum.  Bazı zamanlarda çocuklarım ve aile  dostlarım ile de bu yolculuklara çıkıyorum.

İlk başlarda tur şirketleri ile gezmeye başlamıştık. Tur şirketleri ile seyahat etmenin bazı dezavantajlarını tecrübe ettikten sonra turlarımızı kendim organize edip gezmeye başladık. Çünkü,

  • Turları organize ederken gezilecek yerler hakkında bilgi topluyor, kendinizi geliştiriyor ve kültürleri hakkında bilgi ediniyorsunuz.
  • Ekonomik açıdan da getiri sağlıyorsunuz. Kalacağınız yerleri ve ulaşım seçeneklerini kendiniz ayarlıyorsunuz.
  • Gittiğiniz bölgede istediğiniz kadar kalabiliyorsunuz.
  • Yeme içme yerlerini ve zamanlarını özgürce hallediyorsunuz.
  • En önemlilerinden biri gruptaki kişileri beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Ve daha nice sebepler.

Ben bu seyahatleri planlarken benden önce o bölgelere gitmiş seyyahların bilgilerine baş vuruyorum. Bu bilgilerin çok faydasını gördüm.

Bu yüzden cangaziyollarda.com sitesini kurarak bende seyahat edeceklere bilgilerimi paylaşmak istedim. Umarım yararlı olurum.

Tüm insanlara sevgilerle,

Lütfi Cangazi